ŠPORT A VOĽNÝ ČAS MESTE

ŠPORT

Milujem šport. Nielen ako bývalý futbalový reprezentant mesta Nové Zámky. Mám rád takmer všetky druhy športu, pretože po predčasnom ukončení mojej futbalovej kariéry som začal športovať komplexnejšie. Na niektoré druhy športovej aktivity ako joga a pilates som doslova odkázaný, lebo udržujú moju chrbticu stále pokope.

Šport vo výchove detí hrá priam kľúčovú úlohu. Trebárs v  kolektívnych športoch sa naše deti naučia komunikácii, pomoci, tímovému duchu, zmyslu pre fair play, vytrvalosti, húževnatosti, cieľavedomosti, sebavedomosti  … mohol by som v zozname ďalej pokračovať … V neposlednom rade sa im dostanú aj základy disciplíny a naučia sa aj ľahšie znášať neúspech a životné prehry.

Ak sa začneme uberať viac týmto smerom, vyrastú nám opäť veľké športové talenty a úspešní reprezentanti. Toto je moja predstava. Chcem priniesť do mestského zastupiteľstva nový – inovatívny pohľad na vec. Viac investovať do detí a mládeže, aby sme v budúcnosti mohli stavať na naozaj pevných základoch. Aj keby sa nemalo stať z každého dieťaťa reprezentant, takto vychované sa v živote určite nestratí a hlavne nebude domased, otrok internetu, sociálnych sietí a lenivosti. Podľa môjho názoru je neúnosné, aby rodič investoval napríklad do hokejovej prípravy svojho dieťaťa minimálne 4-5 tisíc EUR ročne z vlastných finančných zdrojov.

VOĽNÝ ČAS

Chcem presadiť lepšiu a kvalitnejšiu údržbu voľnočasových priestorov vhodných pre celé rodiny.

Sihoť

Asi najčastejšie chodíme s rodinou do parku na Sihoti. Neviem akým spôsobom funguje údržba, ale mne sa zdá, že pomôcky na  vonkajšie cvičenie sú v stále horšom stave. Tak isto aj hlavné detské ihrisko by tiež už potrebovalo generálnu údržbu.

       

Sihoť mi prirástla k srdcu už počas strednej školy, keď som tu mával skoro každý deň tréning. Samozrejme ako mladý študent som si to ešte neuvedomoval. Nájdeme tu však aj veci, ktoré podľa môjho názoru do mestského parku nepatria.

 

                   

oznam či reklama na wc?                                      Uvoľnený  plechový poklop

Na uvedenej reklame sa nachádza aj reklama na reklamnú agentúru z druhej strany.  Plechový poklop na vodovodnej šachte je z ľahkého plechu. Dajte pozor, aby tam nespadlo a neuviazlo nejaké malé dieťa.

Cyklistický chodník

             

 

        

 

… a zlatý klinec ? čierna skládka len kúsok od kúpaliska. Tieto fotografie by som mohol umiestniť aj do predchádzajúcej témy týkajúcej sa kvality chodníkov a ciest. Súvisí to však aj s kvalitou využitia voľného času. Všimnite si na niektorých miestach len kozmetickú vrstvičku asfaltu.

Podľa mojich informácií cyklistický chodník bol vybudovaný v roku 2009 za účelom rozvoja športovo – rekreačných možností mesta Nové Zámky. Investorom a prevádzkovateľom cyklistického chodníka je mesto Nové Zámky. V zmysle platnej zmluvy medzi prevádzkovateľom cyklistického chodníka a Slovenským Vodohospodárskym Podnikom š.p. Mesto Nové Zámky má zabezpečovať na vlastné náklady potrebnú údržbu a podľa potreby aj opravu.