Lepšia kvalita ciest a chodníkov, odľahčenie dopravy

ODĽAHČENIE DOPRAVY

Predstavte si, že ráno beriete dieťa do škôlky, či školy. Postojíte si v rannej špičke, nech už sa rozhodnete ísť cez ktorúkoľvek  hlavnú križovatku. Vyložíte dieťa a prajete si, aby Vaše auto vzlietlo a preletelo kolónu, lebo zase stojíte v špičke v smere na opačný koniec mesta.

                

Ulica Slovenského národného povstania     Ulica Františka Kapisztóryho

Nastávajú situácie, keď máte zelenú, ale to ešte neznamená, že križovatku môžete prejsť. Podobná situácia nastane, keď po príchode z práce idete pre svoje dieťa zo škôlky, či školy a rozhodnete sa ísť nakúpiť.

Možno si všimnete si, že pred Vami jazdí dosť veľa áut z iných okresov, zrejme súkromných či služobných, ktorí našim mestom len PRECHÁDZAJÚ – lebo  sa tak isto potrebujú dostať domov z práce. Riešenie? OBCHVAT – PROMPTNE, NEVYHNUTNE,  IHNEĎ.

Tieto fotografie som odfotil 4.10.2018. Podľa môjho názoru je to každým rokom horšie. Možno tomu dopomohla aj migračná kríza, keď hlavne v letných mesiacoch sme mohli častejšie možnosť vidieť v zápchach vozidlá z rôznych kútov Slovenska, dokonca aj z iných krajín. Podobné scenáre zažijeme ešte častejšie aj s príchodom zimy, napadnutia snehu a vianočnej nákupnej horúčky.

Situácia sa ešte zrejme eskalovať po dostavbe a otvorení nového mosta pre nákladnú dopravu v Komárne. Ten sa už stavia a dokončiť by ho mali už budúci rok. Stavia sa ale aj novozámocký obchvat? Alebo sa aspoň fyzicky zlepšila prejazdnosť nášho mesta za posledné 4 roky?

LEPŠIA KVALITA CIEST A CHODNÍKOV

Chcem uviesť protipól ku kampani niektorých poslancov. Obraz si z priložených fotografií môžete urobiť sami.

Šurianska ulica

                                                

                                                     

Nechcem týmto na Šurianskej ulici navrhovať vyrúb stromov, pretože existujú aj iné formy opráv. Toto krásne stromoradie dáva tejto štvrti charakteristický ráz a je pre ňu dominantné. Ako pridanú hodnotu nám poskytuje aj dostatok tieňa v letných mesiacoch. Okrem chodníkov, by si osobitnú starostlivosť zaslúžila aj samotná cesta. Nespevnenú krajnicu a neriešené výtlky by bolo vhodné do zimných mesiacov opraviť, aby sa nepoškodzovali naše autá.

Bezručova ulica

           

Tu naozaj netreba dlhší komentár. Chodník je pre staršie osoby a mamičky s kočíkmi neprejazdný.

Kanalizačné vpúšte pred za a pod troma mostami

 

       

Z dôvodu nedostatočnej údržby je po väčšom daždi aj cesta pod mostami neprejazdná. Vaše motorové vozidlo sa zmení na motorový čln.

Medzimlynie

       

Ďalší z príkladov dlhodobo neriešeného stavu

M.R.Štefánika                              Slovenského národného povstania

        

Chodníky na ulici Slovenského národného povstania  sa mali podľa informácií od mesta “rekonštruovať počas letných mesiacov” Chcem len pripomenúť, že by bolo dobré opraviť poškodený chodník do zimy. Cez zimné mesiace bude neustále zaplavený – t.j. bez gumákov nepriechodný. Už z foto je jasné, že je pod úrovňou terénu.

Sami viete, že by som v zozname defektov ulíc vedel pokračovať. Chcem však kvôli mojim priateľom spomenúť ešte lokalitu Zúgov a venovať jej samotnú kapitolu.