Bol som OBVINENÝ – na MsZ 24.3.2021

Taktiež poslanec Borbély na MsZ dňa 24.3.2021 na mňa nakydal taký vagón klamstiev, fabulácií a špiny, že sa to hádam ani nevlezie do jedného článku. O.i ma obvinil, že dňa 16.12.2020 som ho ja nakazil koronavírusom. Na moju adresu sa vyjadroval:

1: „Na druhý deň zahlásil primátorovi, že má koronavírus“

-Obrovské Klamstvo !!! – Primátorovi som volal až v piatok navečer s tým, že mi vyšiel Ag test pozitív, že som túto skutočnosť nahlásil do práce a pre korektnosť to nahlasujem aj jemu. Ak si dobre pamätám tak mi ďalej povedal, že netrápte sa už sú to už dva dni po Msz  a je to v poriadku, prajem príjemné sviatky. Zaujímavé, že primátor si včera ani nepamätal, kedy som mu volal, ale kolega Borbély vedel že to bolo štvrtok…

A to, že má niekto pozitív Ag test,  ešte nemusí znamenať že coronu  naozaj mal. Svedčí o tom fakt, že moja rodina mala PCR test negatív a aj ja negatívny test na protilátky po mojej údajnej corone.

2: „Že vraj som porušil karanténu?“

Obvinenia bez dôkazov!!! Od piatka večera po dobu 10 dní som povinne trčal s rodinou doma. Nakupovali nám známi a rodina. Ešte aj psov som venčil na dvore. Ak niekto má fotku video alebo niečo iné, že ja som karanténu porušil – sem s ňou.

Ale poďme sa pre korektnosť spolu fakticky pozrieť na  dátum 16.12.2020 Kde a AKO sa mohol poslanec Borbély na MsZ nakaziť. Či náhodou nemohol on svojim nezodpovedným konaním nakaziť ostatných, alebo či ho náhodou nemohol nakaziť aj niekto iný hoci bez príznakov a potvrdeného covidu –  ale bez nasadeného rúška.

ZDROJ: https://youtu.be/S7kPYUuzr7Y?t=243

Podotýkam, že na MsZ 16.12.2020 taktiež poslanec Borbély rečnil asi polhodinu bez rúška a chvíľu pred ním aj úradník MsÚ Závodský. Mňa mrzí, že primátor ani raz neupozornil taktiež poslanca na nasadenie rúška. V tomto osobne vidím jeho manažérske zlyhanie. Ak tomu tak nebolo a upozornil ho, tak sa mu milerád ospravedlním. Tieto fotografie som včera chcel použiť na svoju obranu, ale neprešli cenzúrou – Primátor doslova povedal „Nemáte nárok tam dávať fotografie“ Smutné…

 Tiežposlanec Borbély pokračoval:

3: „ Rád si privlastňuje aj prácu ktorá mu nepatrí“ Aktivizuje niektoré činnosti, ktoré samozrejme on nevykonáva, ale sú vykonané za mestské peniaze…a robí si falošnú reklamu…“

 4: „Koľko on už dal na ten fond, ku ktorému on vyzýva ostatných?“

Kolegove zrejmé halucinácie. Ja som na nijaký fond nevyzýval, to bol skôr kolega Mészaros. …Ale dobre –  napríklad 13.7.2020 po tom ako sa nedostal nielen môj návrh na zníženie odmien k hlasovaniu som celú výplatu len tak daroval Lesíku na kúpu náradia, ktoré reálne na údržbu potrebovali a s ktorým pracujú. Podotýkam že vtedy ešte neboli OZ a ani nečerpali prostriedky mesta – bola to moja odmena 153,62 EUR.

Ďalej som cez leto podporil podporu obnovy studničky pri kalvárií  a na jeseň aj OZ Dobročinne a OZ Za troma mostami. Ďalej som materiálne podporil OZ inšpirujme svet ako aj Novozámocký útulok Čiernouško 100 kg značkových granúl. Celkové sumy sú na transparentných účtoch OZtiek. Podotýkam, že v minulosti som transparentne podporil práve aj fond kolegu Mészarosa, len neviem či ho v skutočnosti podporil aj kolega Borbély.

Dar pre NZ útulok

Ďakujeme za iniciatívu v záujme psíkov z nášho útulku! Zníženie dane pri adopcii!

5: „Keď sa jedná o skutočné veci tak má problémy s hlasovaním či už sa jedná o cestu 1/64 pre obyvateľov, či už sa jedná o parkovaciu politiku na ktorej stráca mesto 250 tisíc, či už sa jedná o smeti občanov…“

Opäť klamstvá. Ja som parkovaciu politiku – Návrh MsÚ a Kleina podporil v plnom rozsahu, hoci moje pozmeňováky neprešli. Práve preto, že toto sú peniaze od ľudí, ktorí platiť chcú. Ak sa však mali zvyšovať poplatky za smeti, tak som samozrejme s tým mal problém. Ale zároveň som predostrel a vypracoval podmienky na kompromis. – zvýšenie len o 3 EURá a pre dôchodcov zvýšenie +- nič. Neprešlo to, tak som samozrejme zvýšenie za smeti plošne o 5 EUR nepodporil.

6: V podchode popadali kachličky, samozrejme on tam nabehol ako správny policajt … hneď aktivizuje sa hneď sa prezentuje …on si chce len ten PR potenciál chce zobrať…“

– Hmm strašná kauza … neviem síce aká a len tipujem, že by mohlo ísť o toto: pozrite si prosím nasledujúcu emailovú komunikáciu a riešenie podnetu medzi mnou a úradníkmi MsÚ NZ…  a urobte si obraz.

Môj prvotný podnet MsÚ 17.2.2019

Dlho nič, tak som sa pripomenul 25.9. 2020 čítajte pozorne odpoveď

16.2.2021 Som sa opäť pripomenul, keďže som sa rozhodol konať na vlastnú päsť a už som mal stanoviská ŽSR mostný obvod.

 

 

19.2.2021 Som to už napísal inak. Budúci týždeň by to malo byť opravené. (2 roky od prvotného podnetu). Stálo ma to dosť energie a nervov a PR som si na tom nerobil a ani nemienim.

7: „Parkovanie pacientov pred hyperbarickou komorou aj to mu vadí…“

Tu je odkaz na tú petíciu

Kto nepozná danú lokalitu a situáciu nech sa zdrží komentárov. Prvotná žiadosť p. Bosternákovej bola odpinkaná do autu. Oslovila ma, či jej neviem pomôcť s petíciou. Pomohol som jej, pretože mám za to, že podľa noriem by sa malo riešiť parkovanie vo vnútri podnikateľského objektu a nie záberom celej ulice.

Predstavte si, že keď na MsZ niečo prezentujete, kolega si púšťa na svojom notebooku koncert, či keď sa ho spýtate na otázku v Kontexte mestského Hotela, tak Vám odpovie, že nerozumel, že pozerá “čempionslíg”. Na inom Msz sa zase na Vašu adresu vyjadrí, že nie ste kompetentný niečo posudzovať, ste len klasický úradník, či máte brzdiace názory…Na inom MsZ zase šíri klamstvá v priamom prenose. Smutné.

Včera som už dosť zvýšil hlas,  a ak to nepomôže tak budem nútený postupovať ako kolegyňa a rovno podať žalobu, či rovno trestné oznámenie za ohováranie.

Peter Podbehlý