19. zasadnutie MsZ NZ 26.05.2021

Milí priatelia,

napriek tomu, že primátor nijakým spôsobom nezareagoval na náš otvorený list, sa mi podarilo do programu rokovania presadiť Bod „Spätná kúpa pozemkov“ /pod priemyselný park/.  Žiaľ v rozprave a samotnom hlasovaní už nenašiel dostatočnú podporu. Stále máme dosť zdržanlivých poslancov, napriek tomu, že na stretnutí s investorom boli a videli, že park do 3 rokov nevyrástol.

Môj ďalší Bod – Kúpa exteriérových stoličiek pastelovej farby do programu zaradený nebol.  Tento pilotný projekt „Sadni si“ som chcel riešiť prioritne z rozpočtu mesta, keďže som aj ja jeho predstaviteľom. Neujal sa. Flintu do žita však nehádžem, lebo ma kontaktovala jedna občianska aktivistka , ktorá v tejto oblasti tiež vynakladá určité úsilie. Rád sa pripojím k tomu projektu, ale zatiaľ viac neprezradím…

Schválil som žiadosti o Revitalizáciu sídliska Bašty a vodozádržné opatrenia na námestí. Napriek  tomu, že do materiálov neboli doručené komplet podklady a mnoho poslancov ich videlo prvý krát až na MsZ. Primátor sa dokonca osopil na niektorých, že toto sa už  v minulosti schválilo a vraj to svedčí o ich pripravenosti. Smutné. Sami si ľahkou skúškou správnosti môžete urobiť obraz kto klame.  No uznajte sami  – Poslanci Vyžinkár, Balogh a Pivoda poslancami rovnako ako ja v roku 2017 poslancami neboli. Viac tu na tomto linku mesta z roku 2017: https://www.novezamky.sk/revitalizacia-medziblokovych-priestorov-sidliska-basty-i-v-novych-zamkoch/d-25804

Zdroj: novezemky.sk

V bode rôzne som predložil Vaše občianske podnety, nakoľko sa na mňa stále s dôverou obraciate. Veľmi oceňujem aktivitu p. vedúcej komunálneho odboru, že aspoň mala snahu odpovedať. Osobné invektíva p. primátora s výčitkami v duchu, že“ tí, ktorí unblock neschvália rozpočet , nemajú defacto právo na nič poukazovať“ radšej nebudem viac komentovať.

Mrzí ma však, ako nezaradeného poslanca, že primátor, ktorý má ľudí spájať – polarizuje na MY a VY. Cez prestávku totiž bežala kamera a v družnej debate so „svojou družinou“  a  viceprimátorom sa bavil aj na moju adresu takto:

Zdroj: video FB NZTV, www.facebook.com/watch/live/?v=902154373964327&ref=watch_permalink

LŠ: Gkto je s nimi kamarát?

— Chystá sa obštrukcia

OK: „A čo sa deje… NÁM TO NEVADÍ“

— Vadí

OK:  Podbehlý za svoje vlastné body nepríde? Dal 2 body a nepríde?

Moja verejná odpoveď je, že prídem p. primátor, tak ako vždy. Možno som Vás chvíľku nechal v napätí…, ale už som veľký a nerobím obštrukcie /hoci som včera mohol, keďže ste nemal dosť „svojich hlasov“ ani len na schválenie  programu. Ale to Vaša družina sú tí, ktorí „nevyrástli „… Niekedy komplet neprídu, niekedy  odídu z rokovania ak nemáte väčšinu. /oficiálny dôvod bol že sa vraj cítili ohrození“ / Minulý rok sa dokonca  sa stalo aj to, že neschválili ani pôvodný ani zmenený program. Aj keď mi je v rúšku nepríjemne, ja si to tam odsedím. Kvôli občanom, ktorých zastupujem.

Vždy sa budem snažiť o konštruktívnu debatu a ak s niečím nesúhlasím, zväčša dám aj návrh za akých podmienok budem súhlasiť. Uznajte však, že ak napríklad dám návrh do rozpočtu a Vy mi ani len na email neodpoviete, tak je to jednostranná debata. V minulosti ste sa v inej veci na adresu môjho návrhu verejne vyjadril, že ste mi  na email neodpovedal, lebo ste si myslel, že ide o žart. /Keď som chcel zrušiť fakultatívnu Ms. Radu/

Info pre Vás. Síce mestský Hotel KORZO, ktorého jediným akcionárom  ste VY  Otokar Klein skončil v strate za rok 2020 -139801 EUR. K pozitívnym číslam nepomohla ani menežérka a manželka predsedu predstavenstva Borbélyho, ktorú predstavenstvo tohto „hotela“ schválilo  bez výberového konania. Inak aj v roku  2019 bolo Korzo v  strate-102.898 EUR. Ale vďaka rozpočtu môžete  byť spokojný. Tú starú „5 ročnú hajtru“ ste vymenil za nové zlaté 42.000 eurové superbečko. A 600.000 eurový mejkap na kontajnery tiež môže pokračovať. Pokiaľ by ste ale VY komunikovali, ja osobne by som určite na nejaké kompromisy pristúpil.

Občania túto Vašu polarizáciu kedy delíte na NÁM a ONI dúfam vidia.

S úctou a pozdravom Peter Podbehlý